Drzwi prysznicowe – jak wybrać najlepsze?

Drzwi prysznicowe to ważny element wyposażenia łazienki. To dzięki nim pod natryskiem można kąpać się bezpiecznie i komfortowo. Są one również ważnym elementem estetycznym. O czym należy pamiętać, wybierając drzwi prysznicowe?

Praktyczne drzwi prysznicowe – czyli jakie?


Drzwi prysznicowe powinny być przede wszystkim dopasowane do łazienki, w której mają się znaleźć.

Ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Drzwi prysznicowe mogą mieć od 70 do 110 cm. Warto pamiętać, że do kabiny o nietypowych rozmiarach można wykonać drzwi na zamówienie. Trzeba jednak liczyć się z wyższymi kosztami.

Wybierając drzwi prysznicowe, można zdecydować się na drzwi uchylne, przesuwne, harmonijkowe lub wahadłowe. Warto wiedzieć, że nie do każdej łazienki każdy rodzaj drzwi będzie odpowiedni.

W małej łazience należy unikać drzwi uchylnych. Potrzebują one znacznie większej przestrzeni niż drzwi przesuwne czy harmonijkowe. Drzwi uchylne optycznie zmniejszą łazienkę.

Do większych pomieszczeń można pozwolić sobie na każdy rodzaj drzwi. Warto zadbać, by otwór drzwiowy był duży i komfortowy, dzięki temu prysznic stanie się prawdziwą przyjemnością.

Estetyka również ma znaczenie


Wybierając drzwi prysznicowe, należy również zastanowić się, czy mają być wykończone ramami, czy raczej ciekawsze będą drzwi prysznicowe bezramowe.

Ramy nie tylko zwiększają odporność drzwi, ale również są eleganckim elementem wykończeniowym. W łazience nowoczesnej pięknie będą wyglądały drzwi prysznicowe w chromowanych ramach. Do łazienki w stylu loft można wykorzystać drzwi w czarnej ramie.

Wybierając drzwi prysznicowe, należy również zwrócić uwagę na kolor szkła. Szkło transparentne pasuje do każdego pomieszczenia. Drzwi prysznicowe wykonane ze szkła mlecznego dają większą intymność. Widoczny jest wyłącznie zarys sylwetki.

Wykorzystując szkło ornamentowe lub grawerowane można stworzyć łazienkę, która będzie wyjątkowa. Dmuchawce na drzwiach, drzewo czy figury geometryczne ożywią każde wnętrze, a łazienka stanie się wyjątkowym pomieszczeniem. Więcej informacji na stronie: https://lazienka-rea.com.pl/drzwi-prysznicowe.html.