Jak wybrać funkcjonalną kabinę prysznicową?

Firmy, które zajmują się sprzedażą kabin prysznicowych starają się być na bieżąco z trendami, aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Bez dwóch zdań – kąpiel pod prysznicem musi być relaksująca a więc naprawdę ważna jest funkcjonalność kabiny prysznicowej. Jeśli chodzi o detale mają one największe znaczenie.  

Kabina prysznicowa do małej łazienki

Najczęściej wybieranymi z kabin są narożne, ponieważ można je sukcesywnie umieścić nawet w najmniejszej łazience. Kabina narożna wyróżnia się tym, że styka się z dwoma ścianami narożnymi. Wśród nich wyróżniają się dwa systemy drzwi – rozchylane oraz przesuwne. W małych przestrzeniach najlepiej sprawdzą się te drugie, ponieważ nie potrzeba dodatkowego miejsca na rozchylone drzwi. Najmodniejsze obecnie kabiny prysznicowe są te przejrzyste, bez żadnych ozdób. Kojarzą się one z elegancją i lekkością. Z łatwością można również z takiej kabiny usunąć zacieki. Na rynku królują obecnie modele, które posiadają specjalną powłokę zapobiegającą tworzeniem się kamienia. 

  • Warto stawiać na kabiny prysznicowe z powłoką, na której nie osadza się kamień.
  • Należy kupować kabiny tylko od sprawdzonych producentów.
  • Najbardziej funkcjonalne są te, bez żadnych zdobień – łatwiej je wyczyścić.
  • Wybierając kabinę ze szkła hartowanego należy być bardzo ostrożnym przy montażu, niewielkie użycie siły może sprawić, że ta rozsypie się w drobny mak.
  • Po zakupie kabiny warto sprawdzić czy wszystkie elementy do montażu są w środku.

Jak dobrać brodzik do kabiny?

Jeszcze kilka lat temu modne były brodziki, które były widoczne, wręcz wyeksponowane. Na chwilę obecną stawia się na minimalizm- super płytkie ledwo widoczne brodziki skradły serca klientów. Są modelami niezwykle praktycznymi i eleganckimi. Ich istotną zaletą jest łatwe utrzymanie czystości. Brodziki te świetnie nadają się do nowoczesnych łazienek oraz takich, gdzie będzie korzystają z kąpieli osoby starsze i niepełnosprawne. W łazience, w której nie ma wanny można postawić na głęboki brodzik. Będzie to świetne rozwiązanie dla rodzin, które posiadają malutkie dzieci.