Jak wybrać najlepszy szlafrok dla siebie

Niezależnie od tego, czy jest to pierwsza rzecz, którą zakładasz po porannym prysznicu, czy też pierwsza rzecz, którą zdejmujesz przed położeniem się do łóżka w nocy, Twój szlafrok może wpłynąć na Twój dzień. Jest to artykuł odzieżowy, który jest również istotną częścią poziomu komfortu i atrakcyjności Twojego domu. Innymi słowy, ma duże znaczenie.

Szlafrok jest ogólnie uważany za luźne ubranie noszone w domu dla ciepła i wygody podczas wychodzenia spod prysznica lub wanny. Większość ludzi prawdopodobnie nie spędza zbyt wiele czasu na zastanawianiu się nad tym, co składa się na idealny szlafrok – ale powinni! Po tym wszystkim, twój szlafrok będzie widział wiele akcji, a ta akcja najprawdopodobniej będzie miała miejsce przed lustrem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szlafroka?

szlafrok

Istnieje kilka czynników, o których należy pamiętać, gdy robisz zakupy następnego szlafroka. Po pierwsze, musisz zdecydować, jak luźny ma być Twój szlafrok. Czy wolisz wygląd i uczucie luźno dopasowanego szlafroka? Czy może wolisz mieć coś, co jest bardziej dopasowane i zapewni Ci ciepło nawet w najbardziej chłodne poranki? Kolejnym ważnym czynnikiem jest tkanina. Istnieje wiele różnych rodzajów tkanin szlafrokowych, a każda z nich ma swój własny zestaw zalet i wad.

Możesz chcieć wybrać szlafrok z bawełny, jeśli jesteś bardzo wrażliwy na inne tkaniny (takie jak polar, który może być nieco swędzący). Bawełniany szlafrok jest miękki i oddychający, nie gniecie się i można go prać w pralce. Ale bawełna może się skurczyć w suszarce, więc musisz być ostrożny, kiedy robisz pranie. Z drugiej strony szlafrok z polaru jest ciepły, wodoodporny i można go prać w pralce. Ale może się marszczyć i ma tendencję do zatrzymywania zapachów, jeśli nie pierzesz go wystarczająco często.

Długość szlafroka

Jedną z pierwszych rzeczy do rozważenia podczas zakupów szlafroka jest długość. Istnieją trzy rodzaje szlafroków: krótkie, średniej długości i długie. Krótkie szlafroki są również znane jako szlafroki w stylu japońskim. Są to inspirowane kimonem szaty dla mężczyzn lub kobiet, które spadają tuż nad kolanami. Prawdopodobnie będą miały szarfę lub pasek dla lepszego dopasowania.

Ogólnie rzecz biorąc, wyglądają elegancko i nowocześnie i są odpowiednie do noszenia w domu, w hotelach i w spa. Szlafroki o średniej długości są zazwyczaj lepiej dopasowane dla większości ludzi, spadając tuż poniżej kolana. Jeśli nie jesteś pewien, jaką długość wybrać, najlepiej jest zachować ostrożność i zdecydować się na dłuższy. Zbyt krótki szlafrok może łatwo zsunąć się z miejsca, a jeśli Twój szlafrok jest zbyt długi, zawsze możesz go zwinąć.