Rodzaje wanien i czemu warto wybrać konwencjonalną?

Podczas zmiany wystroju łazienki warto pomyśleć o wymianie prysznica lub starej wanny na nową. Podczas gdy wielu osobom podoba się pomysł posiadania wanny zamiast codziennego wskakiwania i wyskakiwania spod prysznica, istnieją pewne ukryte zalety utrzymywania rzeczy w prostocie i instalowania tylko prysznica. Jednakże, jeśli czujesz, że nadszedł czas, aby uaktualnić swoją wannę z bardziej nowoczesnym i wygodnym modelem, jesteśmy tutaj, aby pomóc. Dziś powiemy Ci wszystko o różnych typach wanien i co szukać przy zakupie jednego.

Najczęściej spotykane rodzaje wanien

Rodzaje wanien

Najczęstsze typy wanien to.

  • Wanna konwencjonalna – Jest to najczęstszy typ wanny i jest zazwyczaj instalowana w jednym kawałku. Zazwyczaj ten styl wanny można zobaczyć w starszych domach. Projekt tych wanien nie zmienił się zbytnio od czasu ich wynalezienia.
  • Wanna narożna – Wanny narożne położone są w rogu łazienki. Mogą być wolnostojące lub wbudowane. Są świetne do mniejszych łazienek i mogą stworzyć więcej głębi w pomieszczeniu poprzez wykorzystanie dwóch narożników.
  • Wanna z ciągłym przelewem – Tego typu wanny są zaprojektowane tak, aby chronić podłogę i łazienkę przed przelewem wody. Wanny z ciągłym przelewem są często używane w miejscach publicznych, gdzie istnieje ryzyko zalania.
  • Wanna z hydromasażem – Wanny z hydromasażem są przeznaczone do zainstalowania w środku łazienki. Są idealne dla par i często można je znaleźć w hotelach.

Wanna konwencjonalna

Jeśli szukasz niedrogiej wanny, która będzie pasować do niemal każdej łazienki, to konwencjonalna wanna jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Te wanny są również świetne, jeśli szukasz aktualizacji zabytkowej łazienki, ponieważ są one w wielu różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Konwencjonalne wanny są bardzo trwałe i są idealne dla ludzi, którzy chcą wannę, która będzie służyć przez lata. Wanny konwencjonalne są również łatwe w instalacji, co czyni je świetnymi, jeśli planujesz zainstalować wannę samodzielnie. Wanny te są często wykonane z żeliwa, co sprawia, że są bardzo solidne i trwałe. Wanny konwencjonalne są idealne dla osób, które lubią prostotę i nie chcą wydawać dużo pieniędzy na nową wannę.