Jak urządzić łazienkę?

Łazienka jest jednym z najmniejszych pomieszczeń w domu. Jeśli szukasz pomysłów na to, jak udekorować łazienkę, aby czuła się duża, a nie mała i ograniczona, to trafiłeś we właściwe miejsce. Jeśli chcesz, aby twoi goście myśleli o twojej łazience jako o bardziej rekolekcyjnym spa, czytaj dalej, aby uzyskać kilka porad na temat dekorowania łazienki.

Wybierz neutralne odcienie

Jeśli chodzi o to, jak udekorować łazienkę, będziesz chciał się upewnić, że wybierzesz neutralne odcienie. To sprawi, że pomieszczenie poczuje się większe i przytulniejsze i pozwoli Ci dodać pops kolorów z ręczników, ściereczek i akcesoriów. Jeśli Twoja łazienka jest typowo jasna i przestronna – szara, biała lub beżowa – możesz dodać do niej kolor na kilka sposobów.

Zacznij od ręczników, dywaników i zasłon prysznicowych w odważnych, nasyconych kolorach. Możesz również dodać trochę tekstury do przestrzeni, np. za pomocą plecionych koszyków lub narzuty z futra.

Dodaj punkt centralny

Punkt centralny to element wizualny, który przyciąga Twoją uwagę. Może to być duży, piękny kawałek sztuki, który jest odważny i jasny, lub może to być mniejszy, bardziej subtelny przedmiot dekoracyjny. Spróbuj dodać jeden lub dwa do swojej łazienki, aby doprowadzić oko prosto do pożądanego miejsca dekoracji. Pomyśl o tym jak o reflektorze, który prowadzi oczy twoich gości prosto do tego, co chcesz, aby zobaczyli.

Spraw, by ładnie pachniało

Każdy kocha łazienkę, która pachnie niesamowicie. I chociaż może to brzmieć jak głupi dodatek do tego, jak udekorować łazienkę, jest to świetny sposób, aby poczuć się wyjątkowo. Spróbuj zintegrować świece zapachowe lub dyfuzory trzcinowe z wystrojem, umieszczając je na próżności lub ustawiając je na krawędzi wanny. Możesz również zrobić własne pachnące sole do kąpieli, aby nadać łazience piękny zapach.

Jeśli nie masz napowietrznego światła w łazience, możesz również spróbować użyć świeczki zapachowej, która siedzi w szklance na próżności, aby nadać zapach pomieszczeniu. Inny wielki sposób robić twój łazience pachnieć niesamowicie jest dostawać pachnącego odświeżacza powietrza, który ty możesz podłączać w ścianę.