Najważniejsze wskazówki dotyczące wieszaka na ręczniki do łazienki

Kiedy mieszkasz w małej przestrzeni, każdy najmniejszy szczegół musi się liczyć. Wieszaki na ręczniki nie są dokładnie najbardziej ekscytującym elementem projektu wnętrza, ale są jedną z rzeczy, które goście zobaczą jako pierwsze, gdy wejdą do Twojej łazienki.

Wieszak na ręczniki może zrobić lub złamać ogólny wygląd i poczucie łazienki, jeśli nie jest starannie dobrany i zainstalowany. Jeśli masz zamiar odnowić swoją łazienkę i myśleć o zakupie innego wieszaka na ręczniki, weź pod uwagę te wskazówki przed podjęciem decyzji.

Poznaj opcje wieszaków na ręczniki

wieszak

Każdy stojak lub półka mogą być używane jako wieszak na ręczniki, ale znajdziesz tam wiele różnych rodzajów stojaków zaprojektowanych do przechowywania ręczników, szlafroków lub innych przedmiotów łazienkowych. Znajomość różnych opcji pomoże Ci znaleźć idealny stojak do Twojej łazienki.

  • Regały montowane na ścianie – Regały montowane na ścianie są popularne w małych łazienkach, ponieważ nie zajmują w ogóle miejsca na podłodze. Istnieje szeroka gama stojaków montowanych na ścianie, od pojedynczych prętów, które mogą pomieścić jeden ręcznik do stojaków, które mogą pomieścić kilka ręczników, a nawet przybory toaletowe.
  • Wolnostojące stojaki – Inną opcją są wolnostojące stojaki, które często wykonane są z metalu i mogą wyglądać bardziej nowocześnie lub industrialnie niż stojak montowany na ścianie. Te wyglądają świetnie w każdej łazience, ale są szczególnie świetne dla większych łazienek, gdzie nie zmieściłby się wieszak montowany na ścianie.
  • Wiszące stojaki – Wiszące stojaki to kolejna popularna opcja dla ręczników, szczególnie dla mniejszych łazienek. Niektóre można zamontować do ściany.

Określ lokalizację swojego stojaka

Zanim kupisz wieszak na ręczniki, zastanów się, gdzie chcesz go umieścić w swojej łazience. Możesz mieć konkretne miejsce w umyśle i możesz użyć tego jako wytycznej, gdy zaczniesz zakupy. Prawdopodobnie będziesz chciał, aby był on stosunkowo blisko zlewu i baterii montowanych na ścianie lub toalety, jeśli używasz wolnostojącego stojaka.