Wieszaki na ręczniki do nowoczesnej łazienki

Akcesoria dopełniają wyglądu i stylu każdej łazienki, a odpowiednio dobrane potrafią sprawić, że to miejsce jest nie tylko przyjemne i stylowe, ale również funkcjonalne i praktyczne w użytkowaniu.

Wieszaki na ręczniki – podstawowe wyposażenie każdej łazienki

Dobrej jakości wieszak na ręcznik powinien być nie tylko estetyczny, ale również cechować się wysoką praktycznością i wytrzymałością. Mokre ręczniki, zawieszone po kąpieli na haczyku, z którego się zsuną, leżące całą noc na podłodze, to na pewno nie jest widok, jaki ktokolwiek chciałby zastać po wejściu do swojej łazienki.
Dlatego warto przez chwilę pochylić się nad wyborem tego właśnie akcesorium do łazienki, by cieszyć się dobrze wysuszonymi ręcznikami każdego dnia. Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę liczbę domowników, którzy będą jednocześnie suszyli ręczniki, a także umiejscowienie wieszaka w łazience. Powinien on znajdować się w takim miejscu, gdzie z wanny lub prysznica będzie do niego bezproblemowy dostęp, dobrze jest również umieścić go blisko źródła ciepła, na przykład kaloryfera, co z pewnością przyśpieszy suszenie wilgotnych po kąpieli ręczników.

Jakie modele wieszaków pasują do łazienki w stylu nowoczesnym?

Dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie łazienki urządzone w nowoczesnym, minimalistycznym stylu loftowym. Do takiego pomieszczenia w barwach szarości czy ciemnego drewna, świetnie pasują modernistyczne wieszaki na ręczniki wykonane z metalowych, pomalowanych czarną farbą rurek. Mogą one przybierać postać wolnostojącą lub być montowane w ścianie, ciekawą opcją są też wieszako – półki, przypominające wyglądem proste, metalowe regały na buty.
W nowoczesnej, jasnej łazience dobrze będą wyglądały również wieszaki z elementami drewnianymi, które tworzą naturalną i ciepłą atmosferę w pomieszczeniu kąpielowym. Częstym wyborem są też drabinki do opierania o ścianę, które są praktyczne i mają wysokie walory estetyczne. Z propozycji z elementami drewna, ciekawą opcją będą też montowane na stałe haczyki z otoczką wykonaną właśnie z odpornego na wilgoć drewna.